pokuspokus
* Hola, hola, Lysá volá ...
Vydáno dne 16. 09. 2009 (1039 přečtení)

Těmito slovy jsem budil Ivu a po procitnutí jsme se rozhodli, že pojedem. Do batohu jsem naházel minerálku, nějaké tatranky, dvě jablka a dva banány. Dvě ranní kávy zapůsobily a když už jsem potřetí opouštěl WC, věřil jsem, že můžem bez problému vyrazit.

Nejdřív jsme zajeli k Hypáči natankovat. Mívají tam nejlevnější benzín v Karviné. Za 29 Kč/l jsem natankoval plnou a vydali jsme se na trasu Havířov - Václavovice - Frýdek-Místek - Malenovice - hotel Petr Bezruč. Cesta probíhala v pohodě, akorát v Havířově jsem zjistil, že na benzínce SHELL mají benzín za 28,50, v duchu jsem přepočítal, že jsem prodělal 15 Kč a že jsem mohl mít kvalitnější benzín. Dále se musím pochválit, že poprvé co jsem jel přes Frýdek-Místek, jsem si nikam nezajel a zbytečně se ve Frýdku-Místku nemotal tak jako pokaždé co jsem tudy projížděl. Za hodinu jsme byli v cíli. Na hotelové recepci jsem zaplatil parkovné 40 Kč/den a doufal, že mi tu naši Felicií dobře ohlídají. Pak jsme vyrazili směr Hradová (po zelené značce) - Ivančena - Malchor - Lysá hora (po značce modré). Celková trasa 6,5 km. Trasa probíhala v pohodě.

beskydy

Tou pohodou mám na mysli vypocených 10l potu, zjištění, že mám i plicní sklípky, které se mi snad poprvé v životě nadechly a neustálé dobíhání Ivy. Nebýt jí, tak jsem ten den Lysou videl jen z webkamery. Dělal jsem časté pauzy a vymlouval se na focení zdejší přírody. U Malchoru, se Lysá hora zdála na dosah. Už i ukazatel říkal, že na Lysou je to jen 1 km. Jenže nikde nepsali, že to bude nejtěžší fáze výstupu. Posbíral jsem veškeré zbytky sil a zabral. Vrchol Lysé hory 1324 m n.m. byl dobyt.

lh

Zde jsme si dali zelnou polívku a já ještě guláš v chlebu a kochali se zdejší přírodou. Tady musím připomenout malé zranění, které utrpěla Iva, když mě fotila jak jím. Nějak jsem se jí nevešel do záběru, tak trochu popošla aby mě zakomponovala do záběru a nevšimla si stojanu na hospodský deštník a podřela si o něj nohu. Naslinění zraněné nohy na místě stačilo, za to dnes jí noha hraje všemi barvami. Pak jsme ještě chvíli odpočívali a vydali se na cestu zpět. To už byla opravdu pohoda. Cestou dolů totiž nefučím jak parní lokomotiva, akorát je to zabíračka na nohy. Což nepochopím některé nadšence, protože cestou zpět jsme potkali asi padesátiletého muže, který BĚŽEL na horu a než jsme došli na Ivančenu, tak BĚŽEL už dolů a dokonce s úsměvem nám odpověděl na pozdrav. Klobouk dolů a hluboká poklona. U hotelu Bezruč už na nás čekala naše Felície a tak jsme vyrazili na cestu domů. Klasika Frýdek-Místek mi dal opět zabrat asi jsem někde blbě odbočil a nočním Frýdkem sledoval cedule a doufal, že se dostanu na tu správnou cestu. Vzpoměl jsem si, že bych si měl pro tyto případy pořídit GPSku abych více nebloudil, hned mi to asociovalo vzpomínku na Luboše, který mi říkal o ruské GPSce. Tu prý zapneš a ona ti odpoví "MY ZDĚS !". No naštěstí jsme moc dlouho nebloudili a na křižovatku, kterou znám jsme přijeli z opačné strany. Cestou jsme se ještě stavili v Šenově za bráchou na kafe. V Karviné jsme byli v o půl desáté večer. Tímto jsme slavnostně ukončili další turistický výlet.

Snad nám letos ještě nějaký fotovýšlap vyjde. Kdo by se chtěl kouknout na fotky z výletu, tak fotky jsou TADY a fotky Ivy, která se ve focení zlepšuje TADY .


( Komentáře | Počet komentářů: 67 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Citát dne
"Zkušenost je dobrá škola, jen školné je příliš vysoké."

Heinrich Heine
Novinky
24.06.2011: Eshop 2
Teď vytvářím další eshop TADY

14.09.2009: Nové foto v galerii
Přidány nové fotky go galerie sekce Nature / Příroda

26.02.2008: Kniha návštěv
Zprovozněna Návštěvní kniha a upraven Layout - rozšířen
Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
jinde se píše ...

u Mimase

:: Skotsko 2011
:: Výlety
:: Co se chystá

Chyba: nepodatrilo se nacist zdroj...
Počasí

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server